2014-07-31

Nový zákon EÚ o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom

Novým nariadením EÚ č. 1169/2011 o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom sa mení súčasná legislatíva upravujúca označovanie potravín v krajinách EÚ. Toto nariadenie má vstúpiť do platnosti 13. decembra 2014.
Jednou zo zmien, ktoré spoločnosť Ferrero začne v dôsledku uvedeného nariadenia v krajinách EÚ uplatňovať od augusta 2014, bude uvádzanie druhu použitého rastlinného oleja a tuku na etiketách svojich výrobkov.

Pri výrobe mnohých produktov spoločnosti Ferrero sa používajú rastlinné oleje a tuky. Jedným z nich je palmový olej, jeden z najdôležitejších rastlinných tukov na celom svete, ktorý sa extrahuje zahrievaním a lisovaním dužiny plodu palmy olejnej. Pridaním palmového oleja v rôznom množstve je možné vyhovieť požiadavkám každej receptúry bez toho, aby sme museli pristupovať k hydrogenácii. Palmový olej prispieva tiež k vyváženosti ostatných zložiek a zlepšuje ich chuť, pretože po rafinácii nemá žiadnu vôňu ani chuť, a pomáha zachovať chuť výrobku po celý čas jeho trvanlivosti, a to vďaka svojej vyššej odolnosti proti oxidácii v porovnaní s inými rastlinnými olejmi.

V súčasnosti odoberá skupina Ferrero palmový olej z Malajzie, Papuy-Novej Guiney a Brazílie.
Keďže skupina Ferrero prikladá veľký význam vysledovateľnosti tejto suroviny, od roku 2005 je aktívnym členom Okrúhleho stola na tému udržateľnej produkcie palmového oleja (Roundtable on Sustainable Palm Oil [www.rspo.org], ďalej len „RSPO“). RSPO je združenie mnohých zainteresovaných strán a bolo založené v roku 2004 na podporu rozvoja a používania udržateľného palmového oleja.
Do konca roku 2014 sa začnú produkty spoločnosti Ferrero vyrábať s použitím 100 % oddeleného palmového oleja certifikovaného združením RSPO. Bude to teda takmer o jeden rok skôr, než bol náš pôvodný plán. Oddelený znamená, že palmový olej je celkom vysledovateľný – od pôvodných plantáží až po výrobnú linku.

A navyše, zodpovednosť spoločnosti Ferrero sa nezastaví pri získaní tejto certifikácie, ktorá je len prvým krokom pri naplňovaní očakávaní našich zamestnancov a spotrebiteľov. Náš záväzok získavať palmový olej zodpovedným spôsobom, ktorý sme prijali v podobe Charty palmového oleja spoločnosti Ferrero (Ferrero Palm Oil Charter), chceme posilňovať, aby sme nakupovali palmový olej zo známych zdrojov bez toho, aby sme tým súčasne prispievali k odlesňovaniu, vymieraniu živočíšnych druhov, vysokým emisiám skleníkových plynov či porušovaniu ľudských práv. V spolupráci s organizáciou TFT (predtým „The Forest Trust“ [www.tft-forests.org]) vypracovala spoločnosť Ferrero metodiku, aby mohla vyhodnocovať, ako dobre naši dodávatelia chartu implementujú, a aby pestovateľom pomohla ísť nad rámec požiadaviek združenia RSPO.


So žiadosťami o akékoľvek ďalšie informácie sa, prosím, obracajte na miestne oddelenie služieb zákazníkom, ktorého pracovníci vám radi odpovedia na všetky otázky.Prečítajte si viac:

Často kladené otázky Palmový olej
Často kladené otázky Palmový olej v našich výrobkoch
Navštívte Kinder.com
Navštívte Nutella.com
Navštívte Ferrero CSR

2021-01-19

Skupina Ferrero pracuje na splnení záväzkov v oblasti obalov

Skupina Ferrero pracuje na splnení záväzkov v oblasti obalov

Skupina Ferrero pracuje na splnení záväzkov v oblasti obalov

čítajte viac

2019-10-10

Skupina Ferrero si stanovila nový cieľ v oblasti obalov

Skupina Ferrero si stanovila nový cieľ v oblasti obalov

Skupina Ferrero dňa 10.10.2019 vydala svoju 10. správu o spoločenskej zodpovednosti firmy a oznámila svoj nový...

čítajte viac

2013-07-10

Spoločnosť Ferrero predstavuje svoju štvrtú správu o spoločenskej zodpovednosti firiem (CSR)

Spoločnosť Ferrero predstavuje svoju štvrtú správu o spoločenskej zodpovednosti firiem (CSR)

Spoločnosť Ferrero predstavuje svoju štvrtú správu o spoločnej zodpovednosti firiem (CSR)

Dňa 10. júla 2013 v ústredí "Il Sole 24Ore" v Miláne prebehla verejná prezentácia našej štvrtej správy spoločnosti Ferrero o spoločenskej zodpovednosti firiem (CSR). Toto štvrté vydanie bolo vypracované v súlade s parametrami organizácie GRI (Global Reporting Initiative). Už druhým rokom spoločnosť Ferrero dostala najvyššiu úroveň v dodržiavaní zásad reportingového rámca GRI a dosiahla aplikačná úroveň A+. Správa taktiež berie do úvahy nasledujúce: „Desať zásad“ iniciatívy Organizácie spojených národov Global Compact (UNGC) a „Pokyny Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) pre nadnárodné podniky“. Externá revízia tejto správy bola vykonaná spoločnosťou DELOITTE.

V tomto roku je uverejnenie správy CSR spojené so spustením webových stránok venovaných oblasti spoločenskej zodpovednosti firiem v rámci Skupiny. Tieto webové stránky poskytujú užitočné informácie týkajúce sa CSR, umožňujú prehliadnuť si a sťahovať už uverejnené správy a obsahujú interaktívnu stopu (footprint) Skupiny v oblasti udržateľnosti.

Nové webové stránky pre CSR sú k dispozícii na www.csr.ferrero.com.

čítajte viac

2012-07-05

Ferrero predstavuje svoju tretiu Správu o spoločenskej zodpovednosti firmy (CSR)

Ferrero predstavuje svoju tretiu Správu o spoločenskej zodpovednosti firmy (CSR)

Tretia Správa o spoločenskej zodpovednosti firmy Ferrero (CSR) je teraz k dispozícii, a to po verejnej prezentácii 5. júla v Ríme.
Správa popisuje CSR aktivity Skupiny od roka 2010 do roka 2011, pričom ďalej predstavuje CSR ciele, ktoré si spoločnosť Ferrero určila na nasledovné obdobie 2013 – 2020.
Aj táto tretia edícia bola vypracovaná na základe parametrov organizácie GRI (Global Reporting Initiative). V tomto roku bola skupine Ferrero po prvýkrát udelená najvyššia úroveň reportingu, ktorá bola potvrdená Vyhlásením GRI a ktorá odpovedá písmenu A+.

Pre viac informácií kliknite sem >

čítajte viac

archív správ

2024

január

február

marec

apríl

máj

jún

júl

august

september

október

november

december