2012-07-05

Ferrero predstavuje svoju tretiu Správu o spoločenskej zodpovednosti firmy (CSR)

Tretia Správa o spoločenskej zodpovednosti firmy Ferrero (CSR) je teraz k dispozícii, a to po verejnej prezentácii 5. júla v Ríme.
Správa popisuje CSR aktivity Skupiny od roka 2010 do roka 2011, pričom ďalej predstavuje CSR ciele, ktoré si spoločnosť Ferrero určila na nasledovné obdobie 2013 – 2020.
Aj táto tretia edícia bola vypracovaná na základe parametrov organizácie GRI (Global Reporting Initiative). V tomto roku bola skupine Ferrero po prvýkrát udelená najvyššia úroveň reportingu, ktorá bola potvrdená Vyhlásením GRI a ktorá odpovedá písmenu A+.

Pre viac informácií kliknite sem >

2014-07-31

Nový zákon EÚ o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom

Nový zákon EÚ o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom

Nový zákon EÚ o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom

čítajte viac

2013-07-10

Spoločnosť Ferrero predstavuje svoju štvrtú správu o spoločenskej zodpovednosti firiem (CSR)

Spoločnosť Ferrero predstavuje svoju štvrtú správu o spoločenskej zodpovednosti firiem (CSR)

Spoločnosť Ferrero predstavuje svoju štvrtú správu o spoločnej zodpovednosti firiem (CSR)

Dňa 10. júla 2013 v ústredí "Il Sole 24Ore" v Miláne prebehla verejná prezentácia našej štvrtej správy spoločnosti Ferrero o spoločenskej zodpovednosti firiem (CSR). Toto štvrté vydanie bolo vypracované v súlade s parametrami organizácie GRI (Global Reporting Initiative). Už druhým rokom spoločnosť Ferrero dostala najvyššiu úroveň v dodržiavaní zásad reportingového rámca GRI a dosiahla aplikačná úroveň A+. Správa taktiež berie do úvahy nasledujúce: „Desať zásad“ iniciatívy Organizácie spojených národov Global Compact (UNGC) a „Pokyny Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) pre nadnárodné podniky“. Externá revízia tejto správy bola vykonaná spoločnosťou DELOITTE.

V tomto roku je uverejnenie správy CSR spojené so spustením webových stránok venovaných oblasti spoločenskej zodpovednosti firiem v rámci Skupiny. Tieto webové stránky poskytujú užitočné informácie týkajúce sa CSR, umožňujú prehliadnuť si a sťahovať už uverejnené správy a obsahujú interaktívnu stopu (footprint) Skupiny v oblasti udržateľnosti.

Nové webové stránky pre CSR sú k dispozícii na www.csr.ferrero.com.

čítajte viac

2011-07-08

Ferrero vydáva svoju druhú Správu o zodpovednom podnikaní

Ferrero vydáva svoju druhú Správu o zodpovednom podnikaní

Po verejnej prezentácii dňa 22. júna v Ríme je teraz dostupná v poradí druhá Správa o zodpovednom podnikaní skupiny Ferrero.
Správa prináša informácie o aktivitách skupiny v oblasti zodpovedného podnikania v období rokov 2009 až 2010 a predstavuje ciele, ktoré si skupina Ferrero určila na nasledovné obdobie 2013 – 2020.
Súčasťou správy je aj nový etický kódex podnikania.
Pri tvorbe druhej správy sa vychádzalo z metodiky medzinárodnej iniciatívy pre podávanie správ (GRI).
Viac>

čítajte viac

2011-04-29

Posledné zbohom Pietrovi Ferrerovi v meste Alba

Posledné zbohom Pietrovi Ferrerovi v meste Alba

Pietro Ferrero bol stelesnením ”poctivosti, pracovitosti, ľudskosti a čestnosti, bol skutočným mužom, na ktorého sa mohli všetci spoľahnúť.” Tak pripomenul Pietra Ferrera biskup mesta Alba Mons. Giacomo Lanzetti počas pohrebného obradu. Pietro Ferrero zahynul pred týždňom v Južnej Afrike počas humanitárnej misie, ktorú podporoval a ktorú koncern Ferrero realizuje už niekoľko rokov v rámci spoločenských aktivít.
Dav na námestí Piazza del Duomo a v celom meste Alba sprevádzal dlhým aplauzom Pietra a jeho najbližších: pána Micheleho s manželkou Mariou Francou, vdovu pani Luisu, pána Giovanniho s manželkou Paolou, ktorí zakývaním pozdravili smútiaci dav.
Na pohrebe sa zúčastnilo viac ako 30 000 ľudí, nechýbali zamestnanci a obyvatelia mesta, ktorí sa prišli rozlúčiť s podnikateľom a milovaným spoluobčanom.
Pohrebný obrad celebroval vatikánsky štátny sekretár kardinál Tarcisio Bertone, ktorý označil zosnulého Pietra Ferrera za “úžasný príklad, ktorý treba nasledovať a ktorý žije a bude žiť aj naďalej. Bol to podnikateľ, ktorý dokázal vniesť do našich priemyselných dejín to najlepšie: kreativitu a ocenenie ľudskej práce.”
Giovanni Ferrero sa so zosnulým bratom rozlúčil slovami, ktoré si môžete v kompletnej verzii prečítať kliknutím na odkaz.

Pán doktor Pietro, ostaneš navždy s nami!

čítajte viac

archív správ

2019

január

február

marec

apríl

máj

jún

júl

august

september

október

november

december