Niekoľko rokov po tom, ako sa do Českej republiky začali z Talianska dovážať výrobky spoločnosti Ferrero (napr. Kinder Surprise, Kinder Chocolate, Tic Tac), bola dňa 11. marca 1994 založená spoločnosť Ferrero Česká s.r.o. Výrobky uvedené na trh zaznamenali okamžitý úspech u zákazníkov vďaka vysokej kvalite výrobkov, silnej reklamnej podpore a dobrej distribúcii. Počínajúc obchodným rokom 1996/1997 začína spoločnosť Ferrero Česká z Prahy riadiť aj slovenský trh.

Ferrero Česká dnes

V súčasnosti patrí spoločnosť Ferrero Česká medzi najvýznamnejšie spoločnosti v oblasti čokoládových cukroviniek v Českej a Slovenskej republike. Jej výrobky, ako napr. Nutella, Tic Tac, Kinder Bueno, Kinder Surprise, Kinder Chocolate, Ferrero Rocher, Raffaello, Mon Chéri, takisto aj chladené výrobky ako Kinder Mliečny rez, Kinder Pinguí sú veľmi dobre zavedené na českom a slovenskom trhu. Každý deň milióny zákazníkov oceňujú Ferrero výrobky pre ich vysokú kvalitu, chuť a jedinečnosť. Českí spotrebitelia sú napríklad v medzinárodnom porovnaní tými, ktorí milujú výrobky Tic Tac zo všetkých najviac.
Od roku 1998 spoločnosť Ferrero Česká neustále podporuje fyzickú aktivitu detí, a to prostredníctvom programu Kinder Joy of Moving, ktorého cieľom je rozšíriť výučbu a prevádzkovanie atletiky na základných školách v Českej republike a na Slovensku.