Neobyčajný príbeh jednej rodiny

Príbeh spoločnosti Ferrero je príbehom ľudí a ich nápadov. Rozpráva o ceste, ktorá sa začala v malom talianskom mestečku a postupne sa rozvinula do väčšiny krajín sveta. A rozpráva tiež o rodine, ktorej tvorivé nápady a podnikateľský duch preslávili meno Ferrero.

Sladká revolúcia


Taliansko bolo odnepamäti symbolom umenia pôžitku a nezameniteľného životného štýlu – to platí najmä o regióne Piemont v severnom Taliansku. Po skončení druhej svetovej vojny bolo kakao vzácnosťou, a tak sa piemontský cukrár Pietro Ferrero inšpiroval lieskovými orieškami, ktorých bol v jeho rodnom meste Alba nadbytok. Pripravil z nich nevšednú nátierku s názvom „Pasta Gianduja“, ktorá sa stala za krátky čas obrovským hitom a trhala predajné rekordy. Cukráreň, ktorú prevádzkoval spolu so svojou manželkou Pierou, premenil na malú továreň. O úspech rodinnej firmy sa zaslúžil aj Pietrov brat Giovanni, ktorý vybudoval efektívnu predajnú sieť.

V nasledujúcich rokoch usilovne pracoval na zdokonalení receptúry lieskovcovej nátierky najmä Michele Ferrero, syn Pietra Ferrera. V roku 1951 uviedla spoločnosť Ferrero na taliansky trh produkt s názvom „Supercrema“. Predchodkyňa Nutelly, ktorá sa dnes teší veľkej obľube na celom svete, sa stávala v priebehu päťdesiatych rokov stále úspešnejšou. Tento úspech dodal rodine Ferrerovcov odvahu na to, aby urobila pomyselný krok cez Alpy do Nemecka. V roku 1956 vznikla v Nemecku prvá pobočka spoločnosti Ferrero. Išlo o prvé obchodné zastúpenie spoločnosti Ferrero mimo Talianska. Tým bol položený základ pre ďalšiu internacionalizáciu firmy. Dnes tvorí skupinu Ferrero 73 spoločností s 20 výrobnými závodmi (stav k roku 2014).

Nová éra v znamení tradičných a osvedčených hodnôt

V súčasnosti píše príbeh rodiny Ferrerovcov už tretia generácia. Pred vyše desiatimi rokmi prevzali vedenie spoločnosti Pietro Ferrero a Giovanni Ferrero – synovia Michela Ferrera a jeho manželky Marie Francy. Po predčasnej smrti Pietra Ferrera v roku 2011, ktorý zahynul počas služobnej cesty v Južnej Afrike, kde sa zasadzoval o podporu sociálneho projektu, postavil sa do vedenia spoločnosti jediný nástupca Giovanni Ferrero.

V súlade s úspešnou rodinnou tradíciou pokračuje Giovanni Ferrero aj naďalej v plnení veľmi ambicióznych cieľov a dbá na to, aby v spoločnosti naďalej žilo nadšenie pre inovácie, kvalitu a čerstvosť produktov.

Napriek tomu, že sa spoločnosť Ferrero medzitým stala globálnym koncernom, zostáva aj naďalej verná heslu, ktoré ctil Michele Ferrero († február 2015) a ktorý významne prispel k jedinečnému rozmachu celej spoločnosti: „Pracovať – Vytvárať – Darovať.“